Abel Tasman National Park: alles wat je moet weten
Geweldige goudgele verlaten stranden, idyllische turquoise baaitjes en weelderig groene bossen. Kraakheldere beekjes, hangbruggen, watervallen, eindeloze vergezichten over de Tasmanzee en kans op het spotten van dolfijnen en zeehonden. We hebben het over het Abel Tasman National Park. Alhoewel dit het kleinste Nationale Park van Nieuw Zeeland is, spat de diversiteit er vanaf! Het is bovendien hét park waar je fantastische hikes kunt maken waaronder de wereldberoemde Great Coast Walk. In dit artikel vertellen wij je alles wat je moet weten over een bezoek aan het Abel Tasman National Park.
Abel Tasman National Park in een notendop
Het park is vernoemd naar Abel Tasman die op 18 december 1642 als eerste Europeaan hier voet aan wal zette. 300 jaar later werd het park geopend. Alhoewel dit met zo’n 23 hectare het kleinste park van Nieuw Zeeland is, zul je je verbazen over de enorme veelzijdigheid die je hier aantreft.
Je kunt het park op verschillende manieren ontdekken. Zo zijn er uitstekende wandel- en kajak mogelijkheden, maar bootcruises en helikoptervluchten zijn ook mogelijk. Het park is te groot om in één dag te kunnen zien. Wil je het gehele park of grote delen ervan zien dan kun je ervoor kiezen om in het park te overnachten. Er worden namelijk in het gehele park hutten, campings en lodges aangeboden. Wij hebben ervoor gekozen om één nacht in onze tent door te brengen om zo bijna het hele park te kunnen zien.



Wat zijn de mooiste stukken van het Abel Tasman National Park?
Dit was een vraag die wij ook bij aanvang hadden en wij denken vele anderen met ons. Als je niet genoeg tijd hebt om het gehele park te zien wil je natuurlijk ervoor zorgen dat je dan in ieder geval de mooiste stukken meepikt. Omdat wij hier online niet echts over konden vinden delen we onze ervaring met jou.
Wij hebben er uiteindelijk ervoor gekozen om ons met een watertaxi vanaf Marahau bij Awaroa af te zetten en vanaf Awaroa helemaal terug te lopen naar Marahau. Op deze manier konden we met slechts één overnachting bijna het gehele park zien zonder bizar grote afstanden te hoeven afleggen. Het stuk tussen Onetahuti en en Torrent Bay vonden wij het mooiste gedeelte van de track: niet alleen omdat het hier rustiger is, maar ook omdat de baaitjes hier waanzinnig mooi zijn. Uiteraard is dit voor iedereen persoonlijk. Hieronder een fotoimpressie van de verschillende delen van de track zodat je zelf kunt besluiten wat je wilt zien:
Awaroa – Onetahuti


Onetahuti – Bark Bay

Bark Bay – Torrent Bay


Torrent Bay – Marahau

Hiken in het Abel Tasman National Park
Wil je graag hiken in het Abel Tasman National Park? De mogelijkheden zijn eindeloos, maar de Great Coast Walk is de bekendste wandelroute. De volledig track van 51 kilometer start in Marahau en eindigt in Wainui Bay. De paden zijn prima te bewandelen voor alle leeftijden, mits je last hebt van blessures. De meeste mensen voltrekken deze hike in zo’n 3 dagen, maar je kunt ook slechts een gedeelte van de track hiken wanneer je minder tijd te besteden hebt.
De Great Coast Walk laat je een zeer afwisselend landschap zien met aan de ene kant schitterende goudgele stranden en aan de andere kant prachtige dichtbegroeide bossen. Ook staan er enorme varens langs de gehele track waardoor het soms net lijkt alsof je op de filmset van Jurassic Park bent beland. Vanuit de Great Coast Walk zijn verschillende uitstapjes mogelijk die je meer landinwaarts leiden. Als je alle tijd hebt en meer wil zien van het park kun je ervoor kiezen om bijvoorbeeld ook de Cleopatra’s Pool of de Pitt Head loop track aan te doen.
Een andere meerdaagse hike is de Inland Track (41 kilometer) die zo’n 3 à 4 dagen duurt. Hierbij ga je meer het binnenland in waardoor de track ruwer en minder begaanbaar is dan de Coast Track, maar zeker niet minder mooi. Onderweg overnacht je in verschillende hutten die je ook vooraf online dient te reserveren.


Aandachtspunten hiken Abel Tasman National Park
Kijk voordat je jouw trip start altijd naar de weersvoorspellingen en de condities van de track die je wilt lopen. Laat daarnaast iemand weten wat jouw plannen zijn, want er is vrijwel geen ontvangst gedurende de gehele track. Bij sommige campings is er beperkt WiFi, maar verwacht hier niet veel van.
Verder dien je op sommige delen van de Great Coast Walk rekening te houden met eb en vloed. Check of dit het geval is op jouw route en wat de eb en vloed tijden zijn. Deze staan meestal vermeld bij de hutten en op de campings. Het reserveren van een overnachting voor een hut of camping is overigens noodzakelijk. Reserveer hier direct online je camping. Met name in het hoogseizoen kunnen de hutten en campings snel vol zitten. Wees er dus op tijd bij!
Andere activiteiten Abel Tasman National Park
Kajakken
Naast hiken is kajakken zeer populair in het Abel Tasman National Park. De kustlijn in het Abel Tasman National Park staat namelijk bekend om haar zeer kalme wateren wat ideaal is om mooie stukken te kajakken. Op deze manier zie je het park ook vanuit een andere kant. Bovendien is het een ontzettend toffe ervaring! Niet alleen omdat je vanuit de kajak een schitterend uitzicht hebt over de tropische stranden, maar ook omdat je kans hebt om dolfijnen en zeehonden te spotten en grotten bezoekt waar je zonder kajak niet komt.
Mocht je geen kajak ervaring hebben: geen paniek! De verschillende verhuurbedrijven geven allemaal uitgebreide instructies en informeren je over de verschillende routes. Je kunt ervoor kiezen om zelfstandig te kajakken, maar er zijn ook verschillende begeleide tours te boeken. Ook kun je het combineren met hiken door het park. Kajak tours kun je eenvoudig online vooraf boeken.

Bootcruises
Wil je liever op een ontspannen manier genieten van het Abel Tasman National Park, kies dan voor een cruise. Terwijl je op het dek zit en geniet van het uitzicht vertelt een gids je alles wat je wil weten over het park. Een cruise is ook te combineren met een uitstapje op het strand of een heerlijk diner. De boten vertrekken dagelijks vanaf Kaiteriteri en zijn te boeken bij Wilson Abel Tasman.
Zeilen met een catamaran langs de kustlijn van het park en aanmeren op de mooie stranden is ook mogelijk. Check voor alle mogelijkheden de website van Sailing Adventures.
Helikoptertours
Je moet er wat dieper voor in de buidel tasten, maar het is wel een unieke ervaring! Het Abel Tasman National Park vanuit de lucht bewonderen middels een helikoptervlucht. Je vliegt langs de kust met uitzicht op adembenemend mooie stranden, weelderige bossen en een azuurblauwe zee. Bovendien maak je een landing op het Awaroa strand voor een lunch waar je ook nog een strandwandeling kunt maken. Meer info? Check de website van Tasman Helicopters.
Abel Tasman National Park in één dag
Tijd tekort? Of gewoon niet in staat om langere afstanden te lopen? Niet getreurd! Je kunt namelijk al een heel goed beeld van het Abel Tasman National Park in één dag krijgen door slechts bepaalde gedeeltes ervan te verkennen. Dit kan uitstekend te voet, per kajak of bootcruise. Wil je het meeste van het park in één dag zien? Laat je dan afzetten met en/of ophalen door een watertaxi.
De eerste watertaxi’s vertrekken dagelijks vanaf Kaiteriteri en Marahau om 9 uur ’s morgens. Je kunt kiezen voor een enkele rit waarbij je je laat afzetten en vervolgens weer terugloopt. De meeste mensen kiezen echter voor een combinatie van een rondvaart met wandeltocht. Daarbij kun je zelfs kiezen hoelang je wilt wandelen: 2,5 uur, 3,5 uur of 4 uur. Tijdens de rondvaart krijg je een goede indruk van wat het park te bieden heeft: je vaart namelijk langs verschillende stranden (afhankelijk van jouw bestemming) en kleine eilandjes waar zeehonden liggen te luieren op grote rotsen. Daarnaast varen ook alle boten langs de bijzondere Apple Split Rock. Dit is een enorme rots die door midden is gespleten. Met een beetje geluk spot je daar ook nog dolfijnen.
LET OP: bij Torrent Bay kun je je alléén laten afzetten en niet laten ophalen door een watertaxi.

Wat is de beste tijd om het Abel Tasman National Park te bezoeken?
Vanwege het milde klimaat kun je het park het hele jaar door goed bezoeken, maar het kan er behoorlijk druk zijn tijdens de zomermaanden (december/ januari). Wil je echt kunnen genieten van de rust en al het moois wat het park te bieden heeft, ga dan in het voor- (oktober/ november) of naseizoen (april/ mei). Grote kans dat je de stranden dan praktisch voor jezelf hebt! Wij waren er begin maart en de drukte viel ons alles mee. Hoe verder noordelijk je het park in gaat, des te minder mensen je zult tegenkomen.
Wat kost het Abel Tasman National Park?
De entree van het Abel Tasman National Park is volledig gratis, maar je moet wel betalen voor de watertaxi en camping. Een enkele rit met de watertaxi gaat vanaf € 29,- p.p. en voor de camping betaalden wij €18,- p.p. Een kajak huren voor een hele dag is mogelijk vanaf € 61,- p.p. Een rondvaart in combinatie met een wandeltocht in het Abel Tasman National Park kost €67,81 per persoon.
Praktische zaken Abel Tasman National Park
Wat moet je meenemen?
Dit is afhankelijk van hoeveel dagen je het park gaat bezoeken, maar houd er rekening mee dat er geen winkels of restaurants zijn waar je eten kunt kopen. De enige plek waar een restaurant zit is bij Awaroa Bay. Dus neem genoeg eten en drinken mee, zeker als je een meerdaagse hike gaat maken. Bij Bark Bay en Anchorage Hut is schoon drinkwater beschikbaar om je flesje of waterzak opnieuw te vullen.
Verder wil je het volgende meenemen:
- Anti-muggenspray (om je te weren tegen de zandvliegen)
- Zonnebrand en zonnebril
- Indien je gaat overnachten: stevige wandelschoenen, tent, slaapzak, matje, gasfles + gaspit, warme kleding (’s avonds kan het flink afkoelen), bewijs van reservering voor de camping of hut, id-kaart
- Regenkleding
- Zwemkleding + handdoek voor een verfrissende duik

Hoe kom je bij het Abel Tasman National Park?
Het park ligt helemaal in het noorden van het zuidereiland op zo’n 60 kilometer van Nelson. Vanaf Nelson en de omliggende dorpen rijden er ook bussen naar het Abel Tasman National Park. Je kunt het park zowel vanaf Marahau en Kaiteriteri in het zuiden betreden of vanaf Golden Bay en Totaranui in het noorden. De meeste watertaxi’s vertrekken echter vanaf Marahau of Kaiteriteri en varen niet verder dan Totaranui.
Waar kan ik de auto of camper parkeren?
Als je een meerdaagse hike gaat maken dan kun je de auto kosteloos parkeren bij Marahau. Parkeren is hier zeer veilig. Indien je een dagtrip maakt kun je ook bij Kaiteriteri parkeren, alhoewel de meeste watertaxi’s verzamelen in Marahau. Check dus van tevoren waar je moet verzamelen mocht je een dagtrip maken.
Camper huren Nieuw-Zeeland
Wil je graag het Abel Tasman National Park en zoek je nog een camper voor jouw rondreis door dit betoverende land? Wij hebben alles wat je moet weten over een camper huren in Nieuw-Zeeland uiteengezet in een praktisch blog. Daarin lees je niet alleen wat het kost om een camper te huren, maar ook welke verhuurbedrijven wij aanraden. Tevens delen de mooiste reisroute en tips over praktische zaken.
Meer Nieuw-Zeeland tips
Naast het Abel Tasman National Park zijn er nog veel meer prachtige plekken om te bezoeken in Nieuw-Zeeland. Denk bijvoorbeeld aan het Tongariro National Park op het Noordereiland, waar je de beroemde Tongariro Crossing kunt wandelen, of verken nog meer must-see bezienswaardigheden van het Zuidereiland. Een ding is zeker: Nieuw-Zeeland is ongekend mooi.










Mooi overzicht ! Duidelijk verhaal !
Vraagje; voor 4 gepensioneerde ( 70 + ) die graag zo’n boottochtje willen doen, en ’n uur of 2 wandelen, wat is dan aan te raden ? En spontaan vanuit Marahau te doen of te reserveren ? ( in het hoogseizeoen ! ) Dank
Graag gedaan! Ik raad je aan om te kiezen voor een dagtocht waarbij je geniet van een boottocht in combinatie met een wandeltocht. De korste wandelmogelijkheid hierbij bedraagt zo’n 2,5 uur. Vooraf reserveren in het hoogseizoen is aan te raden.
Kun je die wandeling van awaroa naar marahau in 1 dag afstappen ?
Hoi Kurt, wij hebben de hike opgesplitst in 2 dagen en raden je aan om dit ook te doen. De totale lengte bedraagt zo’n 25 kilometer en je wilt onderweg ook de tijd hebben om te stoppen en te genieten van de prachtige omgeving.